Czas się ocknąć!

Dnia 26.03.2017r. rozpoczeliśmy rundę wiosenną rozgrywek wrocławskiej B-klasy.Tego dnia nasz trener Hubert Kurpiewski jako wyjściową 11stke ustalił: Piekarek (C) - Pandza, Leszczyński, M. Wcisło, Skowron - Wrzeszcz, Wiśniowski, Straszak, Kapuścik - Kowalski, Elali.
Na rozpoczęcie rundy dość ciężki przeciwnik tym bardziej, że przed meczem dostaliśmy informację o wsparciu gospodarzy graczami pierwszego zespołu Wratislavii - stąd już wiedzieliśmy, że zadanie będzie ciężkie.
Pierwsza połowa zaczęła się nerwowo - gospodarze o niczym innym niż o komplecie punktów nie myśleli. Skutkowało wysokim pressingiem i licznymi atakami na naszą bramkę. Widząc styl gry przeciwnika zaczęliśmy próbować swoich sytuacji w kontrach, które kilka razy sprawiły problemy i zmusiły do nerwowych interwencji defensywę Wratislavii. Niestety w 14. minucie po zamieszaniu przed naszym polem karnym świetnym podaniem popisał się Zieliński i dzięki temu dopisał asystę do swojego konta. Po tej bramce zaczęliśmy częściej dochodzić do głosu ale wszystkie nasze akcje były zazwyczaj przerywane przed polem karnym gospodarzy. Wynik po pierwszej połowie ŻAK - Wratislavia 0:1!

Na drugą połowę wychodziliśmy wciąż zmotywowani wiedząc, że przeciwnik jest w naszym zasięgu - tym bardziej, że doszło do zmiany bramkarza, który już nie czuł się tak pewnie jak jego poprzednik. Niestety po ośmiu minutach kolejnej odsłony straciliśmy pechowo gola, niedokładne dośrodkowanie obrońcy gospodarzy zamieniło się na bramkę - piłka nie do obrony nawet dla wspaniałego Piekarka, który dwoił się i troił w tym meczu by uchronić nas przed porażką. Staraliśmy się atakować a to powodowało, że przeciwnik otrzymywał coraz więcej okazji do zwiększenia prowadzenia i tym sposobem mecz zakończył się wynikiem 1:5! Honorowego gola dla nas strzelił niezawodny Kapuścik.

Jakie wnioski? Czeka nas dużo pracy, okres przygotowawczy minął przeciętnie przez braki kadrowe. Pozostaje liczyć na to, że w rewanżu z Turem odgryziemy się za wyrwane punkty w ostatnich minutach meczu poprzedniej rundy.